Në Plazhin e madh: MBYTET TURISTI NGA BdheH

Plazhi i madh, Velika plaza, Rana, DetiShtetasi i Bosnjës dhe Hercegovinës D.S. (44) është mbytur dje në plazhin “Koko beach” në Plazhin e madh, shkruan “Dan”.

Thuhet që fatkeqësia ndodhi në orët e vona të pasdites mbasi që viktima është larguar shumë nga bregu duke u gjetur në vorbullën e rrymave detare.

Në vendngjarje shpejt erdhi skuadra e Urgjencës, por mundi vetëm të konstatojë vdekjen.

Ky është rasti i parë këtë verë i mbytjes në Ulqin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…