Në Podgoricë: Tjetër sukses për klubin e Taekwondo-së Ulqini

IMG_3222_resizeTë dielën me datë 07.04.2019 në Podgoricë u mbajtë kampionati i Malit të Zi për pionir dhe junior në të dy diciplinat ndeshje dhe forma. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 25 garues. Në diciplinën e ndeshjeve u shpallën plotë 11 kampion shtetërorë për vitin 2019 si dhe dy  trofe. Gjithësejt 35 medalje të fituara për klubin e Taekwondo-së Ulqinit. 24 medalje të arta.  6 medalje argjendi. 5 medalje të bronzit dhe dy trofe. Në rënditjen e përgjithëshme ekipi i Taekwondo-së Ulqini u shpall kampion shtetëtror në diciplinën e Formave dhe në diciplinën e ndeshjeve kategorija e pionirëve.
Diciplina e Formave: 9 kampion shtetëtor, dy ekipe kampion dhe dy çifte kampion.
 Nehrudina Muçoviq, Hava Malokraja, Ardit Kanaqi, Sara Dervishi, Enes Dushku, Arta Ismailaga, Fiona Kraja, Amrudin Hoxhiq, Sumeja Bisha.
 Bledar Kasmi, Emina Llolloviq, Amin Nimanbegu, Sara Kraja.
Dy ekipe kampion:  Amara Bakalli, Enes Dushku, Bledar Kasmi.  Sara Kraja, Sara Dervishi, Arta Ismailaga.
Kategoria Çift:  Sumeja Bisha, Amrudin Hoxha  Enes Dushku, Arta Ismailaga.
 Sara Kraja, Bledar Kasmi.
 Sara Dervishi, Amar Bakalli.

Diciplina e ndeshjeve: 11 kampion në kategorinë e pionirëve, 1 nënkampion dhe 4 garues me mdalje të bronzit. Kampion për vitin 2019 u shpallen: Emina Llolloviq, Arta Ismaiaga, Amella Nuti, Mersida Demiri, Sara Kraja, Harun Dervishi, Bledar Kasmi, Enes Dushku, Tristan Leon Tivari, Eldar Muçaj, Sumeja Bisha.
 Abdullah Dervishi.
 Hakush Fici, Ismet Tivari, Daris Xhurretoviq, Amar Bakalli.

Garuesit më të sukseshëm ishin Enes Dushku, Arta Ismailaga me nga 4 medalje të arta dhe Bledar Kasmi me tri ndeshje të fituara. Në rënditjen e përgjithëshme klubi Taekwondo-së Ulqini shpallet kampion në diciplinën e Formave dhe kategorinë e pionirëve duke fituar dy trofe shumë të rëndësishme.

Taekwondo Ulqini:
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë