Në Shëngjin: PESHKONTE ME DINAMIT DHE MBETI PA DORË DHE SY

Një person ka mbetur i plagosur rëndë, teksa peshkonte në Shëngjin.

Sipas burimeve të policisë, të cilët i përcjell gazeta Metropol, i plagosuri është 23-vjeçari Preng Ndoci, i cili mësohet se ka qënë duke peshkuar me dinamit.

Pikërisht, shpërthimi i fuqishëm i dinamitit ka shkaktuar plagosjen dhe gjymtimin e tij. Policia sqaron se nga shpërthimi i riu ka humbur dorën dhe njërin sy.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Rana e Hedhun”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: Kumtesë mbi aktivitetin e Komunës

Shërbimi i Mbrojtjes dhe Shpëtimit të Komunës së Ulqinit niset në ndihmë në qytetin e Shkodrës. Pas zjarrit që ka kapluar një lagje në Shkodër dhe me kërkesë të Kryetarit të Bashkësisë Shkodër z.Benet Beci