Në stacionin në Zogaj: SHËNOHET DITA E POLICISË MALAZEZE

Policia Kufitare“Pas nesh është edhe një vit i suksesshëm. Deri tani në pikën kufitare Sukubinë u regjistruan gati 2,3 milion kalime ose për rreth 13 për qind më shumë se në të njëjtën periudhë vitin e kaluar”, tha komandiri i Policisë Kufitare në këtë zone Zhelko Xhariq.

Ai në festimin tradicional të Ditës së Policisë Malazeze e cila u mbajt në stacionin në Zogaj theksoi se në bashkëpunim me Organizatën Turistike dhe Komunën e Ulqinit u realizuan treguesit e mirë edhe gjatë regjistrimit të mysafirëve.

“Kemi rezultate të mira edhe në parandalimin e migrimeve ilegale, narkotikëve, automjeteve dhe dokumenteve”, tha Xhariq dhe vleëroi se Policia Kufitare e Malit të Zi ka bashkëpunim shumë të mire me Policinë Kufitare të Republikës së Shqipërisë.

Ditën e tyre policëve ia uroi edhe kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq, i cili nën përcjelljen e bashkëpunëtorëve të vet ishte i pranishëm në kremtimin në Zogaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre