NHT „Riviera e Ulqinit“: PËRGATITET SEZONI TURISTIK

Pripreme sportista u hotelu Olympic (2)“Menjëherë mbas mbarimit të sezonit veror, maksimalisht jemi angazhuar në përgatitjen e sezonit dimëror. I kemi rregulluar terrenet për futboll, basketboll, tenis, kemi përgatitur palestrën dhe rrugët për vrapim. Hotelet po ashtu janë freskuar mbas përfundimit të verës. Këtë dimër presim sezon të mirë. Përveç klubeve sportive nga vendi dhe regjioni presim dhe ardhjen e ekipeve sportive nga Evropa lindore dhe e mesme. Po hapim tregje të reja për turizëm sportiv, e në vend të parë – Rusinë, Çekinë dhe Poloninë”, deklaroi drejtori ekzekutiv i “Rivierës së Ulqinit” Radomir-Mikan Zec.

Oferta për organizimin e përgatitjeve sportive në hotelin “Olympic” në Plazhin e madh është dërguar në mbi dyqind adresa sportive.

Pansioni i plotë për futbollistët (senior) është 35 euro për person në ditë, ndërsa për kategori të reja të futbollistëve çmimi është 25 euro.

Për atletët çmimi i pansionit të plotë është 25 euro për person në ditë.

Në çmim është llogaritur dhe taksa turistike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,