Nimanbegu: BOJKOTI NUK ËSHTË I MIRË, DUHET TË PUNOHET

Genci NimanbeguNënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi Genci Nimanbegu ftoi opozitën që të ndërpresë bojkotin dhe të kthehet në Parlament.

Ai në intervistë për “Pobjeda” tha se bojkoti nuk është mënyrë e mirë që të ndryshohet diçka, por kjo duhet të arrihet me punë brenda institucioneve.

Nimanbegu tha se Shqiptarët nuk janë të kënaqur me statusin në Mal të Zi dhe se kanë një sërë kërkesash të parealizuara politike dhe demokratike.

“Më së shumti më brengos se partitë e Shqiptarëve me rezultatet e veta nuk kanë forcuar besimin e votuesve. Mosrespektimi i parimeve demokratike brenda disa subjekteve politike krijon ndasi në trupin votues shqiptar. Pavarësisht nga skena e krijuar politike për Shqiptarë, unë si i vetmi përfaqësues në këtë dhomë, do të tentojë të jem përfaqësues i të gjithë bashkëkombësve të mi pavarësisht në përkatësinë politike, sepse të jesh i vetmi nuk është privilegj por përgjegjësi edhe më e madhe”, tha ai.

Sipas fjalëve të tija, në skenën politike duhet të vijë deri tek ndryshimet sepse popullin shqiptar ndër vite e kanë përfaqësuar njerëzit të cilët kanë drejtuar politik joparimore dhe afatshkurtre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë. Qytetarët

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët tanë dhe të gjithë shqiptarët ndjehen thellësisht

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo