Nimanbegu: FLAMURI THYEN KOALICIONIN QEVERITAR?

Nimanbegu_Genci_06a1Nënkryetari i Forcës dhe kryetari i Keshillit nacional të shqiptarëve në Mal të Zi Genci Nimanbegu në një postim në FB shkroi:

“Ne lidhje me informaten nga portali Ul-info, qe Ministri i pakicave Numanoviq, eshte shprehur qe Simbolet Kombetare nuk mund te perdoren as ne darsma pasi qe te vertetohet se a eshte ky lajme i vertet Forca te dal nga koalicioni qeveritar!
Por nese eshte dezinformate nga gazetaret atehere eshte pyetje qe keto medij duhet te japin pergjegjesi morale per dezinformimin e qytetareve dhe bashkevendasve te vete! Mendoj se ketu duhet te jete mungesa e profesionalizmit sepse nuk dua te mendoj qe eshte dezinformate e qellimshme!
Ne komunikim me Ministrin Numanoviq dhe antarin e grupit te punes deputetin Halil Dukoviq jam informuar nga ato qe nuk ka asnje ndalim te perdorimit te simbolit kombetar nga ana e individit per ceshtje personale dmth edhe ne darsma!”

Ne jemi përgjigjur se lajmi është dhënë të premten në gazetën ditore “Dan”.

Për ta lexuar tekstin kliko KËTU.

http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Hronika&clanak=412815&datum=2013-12-27&naslov=Sa+zastavom+ni+na+svadbu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.

Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT
Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT

Me rastin e fillimit të realizimit të projektit “Furnizimi me ujë dhe rregullimi i ujërave të zeza në bregdetin e Adriatikut – V, Ulqin”, kryetari i Komunës së Ulqinit Omer Bajraktari me bashkëpunëtorë

Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT
Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në fillim të javës së ardhshme do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Delegacioni me kryeministrin do të përfshijë edhe një sërë ministrash

Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ
Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ

Kompania “Becovic Management Group” është duke punuar në rikonstruksionin e hotelit të saj “Mediteran”. Siç theksohet, deri në maj të këtij viti do të përfundojnë punimet për ndërtimin e “Ville Version”,

Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS
Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq bëri të ditur që së shpejti pritet të përfundojë adaptimi dhe rindërtimi i Urgjencës në Ulqin. Sipas tij, kjo dinamikë është është dakorduar të hënën në një bisedë