Nimanbegu për „Dan”: NE DO TË DONIM ME TË TANËT, POR MUNDEMI DHE ME PDS (DPS)

genciForca e re demokratike ja ka dërguar ftesën për bisedime partive tjera shqiptare për formimin e koalicionit qeverisës në Ulqin, sepse kjo zgjidhje mendohet si më e natyrshmja, por në rastin e përgjigjes së tyre negative nuk ja mbyll derën marrëveshjes me Partinë demokratike të socialistëve, ka deklaruar për “Dan” nënkryetari i Forcës Genci Nimanbegu.

Ai tha që kjo parti në Këshillin qendror ka vendosur që përparësi ka formimin e qeverisë me partitë nacionale. “Më afër dhe më natyrshëm në këtë moment kemi që pushtetin në Ulqin ta formojmë me partitë shqiptare nacionale. Nuk mbyllim derën para askujt”, tha Nimanbegu dhe theksoi që Forca pret që partitë shqiptare sa më parë të deklarohen për ftesën që ju dërgoj.

„Kontaktet jozyrtare ekzistojnë gati çdo ditë, por pres të shoh dhe reagimet zyrtare në ftesën tonë. Pas kësaj do të definojmë se kur do të fillojnë bisedimet. Në rastin e përgjigjes negative do të shohim diçka tjeter“, shtoi ai.

I pyetur „kjo diçka tjetër a nënkupton bisedimet me PDS (DPS), nënkryetari i Forcës është përgjigjur që partia e tij nuk ja ka mbyllur dyert paraprakisht askujt“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT
Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT

Të martën, më 28 qershor 2022, rreth orës 16.00 gjatë punimeve të një kontraktori të papërgjegjëshëm është dëmtuar tubi kryesor i ujësjellësit në Fushën e Ulqinit, është njoftuar Portali Ul-info nga NP

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 29 qershor, në periudhën nga ora 09 deri në 15:00, pa energji elektrike do të jenë pjesa e qendrës së Katërkollës.

Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL
Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL

Me propozim të kryetarit të Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari, Kuvendi i Komunës të hënën zgjodhi dy nënkryetarë. Ata janë Beqir Sella, funksionar i PD-së dhe Sabr Sallaj, ndryshe nënkryetar i Forcës

Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR
Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR

  Qeveria e Malit të Zi ka bërë të ditur zyrtarisht se presin një sezon dukshëm më të mirë se vitin e kaluar. “Të gjithë treguesit që kemi flasin në favor të kësaj, se sigurisht që jemi 60% më mirë

Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL
Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL

Gani ende nuk i ka mbushur shtatë vjetë.Një ditë u nis prej shtëpie. Nuk i tregoi askuj se ku po shkon. Komshitë Shyqyrija, Kimetja dhe Zhelko e vrejtën se ishte në rrugë. Pas një kohe prindërit e tij