Një xhiro para fundit: “OTRANT OLIMPIK” KAMPION I REGJIONIT JUGOR

Otrant OlimpikMbasi që në xhiron e 19 të parafundit të Regjionit jugor të futbollit konkurrenti kryesor “Arsenali” nga Tivati, në fushë të vet luajti barazim (2:2) me Sllogën nga Tivari i moçëm, “Otrant Olimpik” formalisht është bërë kampion i Ligës së regjionit jugor në futboll.

Në xhiron e fundit, skuadra futbollistike nga Ulqini do të jetë mysafirë i ekipit “Slloga” nga Radoviqi.

“Otrant Olimpik” tashmë përgatitet për barazh për plotësimin e Ligës së dytë futbollistike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…