Njësia e Covidit në Spitalin e Tivarit: CALL CENTER I HAPUR KATËR ORË ÇDO DITË

Nga Spitali i Përgjithshëm në Tivar rikujtojnë qytetarët që nëse dëshirojnë të informohen për gjendjen shëndetësore të të afërmve të tyre të cilët shërohen në Njësinë Covid, këtë gjë mund ta bëjnë duke thirre në numrin e telefonit 068 609 777 në periudhat prej orës 12:00 – 14:00 dhe prej orsë 20:00 – 22:00.

Siç shkruan portali Feral.bar, për shkak të rritjes së numrit të shikimeve dhe të pacientëve, qytetarët luten për mirëkuptim dhe të respektojnë këto terminë, sepse stafi mjekësor po ballafaqohet me fluks pune të rritur.

“Apelojmë që të respektohen masat parandaluese, në mënyrë që të zvogëlohet numri i të infektuarve dhe të ruhet shëndeti i qytetarëve”, thanë nga Spitali i Përgjithshëm i Tivarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë