Nrekiq: DITË HISTORIKE PËR KRRUÇIN

Ljoro Nrekic, Loro NrekiqKëshilltarët e Kuvendit të Komunës së Ulqinit miratuan të mërkurën vendimin për lidhjen e Krruçit në sistemin e ujësjellësit rajonal, si dhe kanalizimin dhe trajtimin e ujërave të zeza nga ky vendbanim.

Për nevojën e miratimit të një vendimi të tillë për vendasit, turistët dhe investitorët e ardhshëm foli drejtori i SHPK “Ujësjellësi Rajonal Bregdeti Malazez” Goran Jevriq.

Kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq vlerësoi se bëhet fjalë për një vendim historik. “Në këtë mënyrë u krijuan parakushtet për stabilitetin e sistemit të ujësjellësit, veçanërisht gjatë sezonit, si dhe për investimet e mëdha”, shtoi ai.

Përndryshe, Memorandumin për bashkëpunim me këtë rast Nrekiq dhe Jevriq e kanë nënshkruar në mars të këtij viti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë