Nrekiq: MARRËVESHJA E PUSHTETIT TË RI E DREJTUAR KUNDËR PDS-së

Loro Nrekiq, Ljoro NrekicNë redaksinë tonë mbërriti kumtesa për opinion e kryetarit të Këshillit komunal të PDS-së Loro Nrekiq.

Përkundër vendimit të qytetarëve të Ulqinit që Partia demokratike e socialistëve të jetë fuqi udhëheqëse politike e cila në katër vitet e ardhshme do të realizoi nevojat e tyre dhe të zgjidh problemet e vetëqeverisjes lokale, dje është formuar koalicion gati identik, i cili për shkak të mosfunksionimit të pushtetit të atyre të cilët e formuan, ka shkaktuar zgjedhje të parakohshme. Për arritjet e tyre gjatë qeverisjes në Ulqin vlerësimin më të mirë e dhanë qytetarët në zgjedhje. Atë çfarë folën njëri për tjetrin derisa ishin në pushtet dhe gjatë fushatës, mjetet e mëdha financiare të cilat u shpenzuan për zgjedhje të parakohshme në mënyrë që të formohet pushteti i njëjtë i cili i ka shkaktuar, sot të gjitha këto së bashku tek Ulqinakët shkaktojnë brengosje që rezultati i qeverisjes së tyre do të jenë i pamjaftueshëm të përmirësojnë cilësinë e jetës në komunën tonë.

Kumtesën e plotë mund ta lexoni duke klikuar KËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit
Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit

Me këtë emër, në kuadër të Biznis Klubit “Ana e Malit”( BKA-së) në vitin 2013 u themelua ky ansambël me qëllim ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kulturore dhe artistike të zonës së Anës së Malit. Kryetari

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 10 shkurt, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: një pjesë

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi