Nrekiq mbas raundit të pare të negociatave: GJITHÇKA PO SHKON MIRË

Kuvendi, Loro Nrekiq, SkupstinaNegociatat për formimin e koalicionit në Ulqin janë zhvilluar në atmosferë të mirë, tha për Antena M njeriu i parë i PDS të Ulqinit Loro Nrekiq mbas raundit të parë të negociatave i cili mbaroj mbrëmë vonë.

Partia demokratike e socialistëve filloi dje negociatat për formimin e pushtetit në Ulqin. Nrekiq u takua dje me liderin e Forcës Nazif Cungu, kryetarin e PSD Ulqin Selim Resulbegoviq dhe me liderin e UDSH-së Mehmed Zenka, si dhe me liderin e koalicionit “Bashkë për të ardhmën e Ulqinit” Fatmir Gjeka.

Në planë të parë është bashkëpunimi me koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit”, UDSH dhe PSD me të cilët PDS(DPS) do të kishte pushtet stabil dhe 21 prej 33 këshilltarëve.

Kur bëhet fjalë për negociatat me përfaqësuesit e partive shqiptare, Nrekiq për Antena M thekson që për to mund të thuhet çdo gjë “në superlativ”. “Mund të them edhe që UDSH është i gatshëm për bashkëpunim me ne, ndërsa me PSD jemi partner të koalicionit në nivel shtetëror”.

Ai për radion e Podgoricës po ashtu ka thënë që negociatat do të vazhdojnë, si dhe që pritet të shihet si do të jetë përfundimi. “Kjo mund të zgjas edhe dy javë, por është e rëndësishme që populli në Ulqin sa më parë të fitoj pushtetin”, theksoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu