Nrekiq: MUNDEMI DHE ME PSP; Qetkoviq: NUK KISHTE BISEDIME

Opstina-Ulcinj_Komuna-e-Ulqinit_Partia demokratike e socialistëve (PDS) ka ftuar Partinë socialiste popullore për koalicion në Ulqin, shkruan “Dan”.

Shefi i klubit të këshilltarëve të PDS-së Loro Nrekiq ka thënë që kjo parti duhet ti ruaj partnerët, e jo anasjelltas.

Ai tha që partnerët e koalicionit të kësaj parti janë të gjithë ato që janë dhe në nivelin shtetëror Partia demokratike, Forca dhe Unioni demokratik i Shqiptarëve dhe, siç tha ai, në fund të fundit dhe Partia socialiste popullore (PSP).

“Pra, PSP nuk është armiku jonë në Ulqin dhe ne kemi disa papajtueshmëri më lidhje me disa parime programore, por mbasi që të matemi në zgjedhjet e 26 janarit, nuk shoh pengesa pse mos të ju ofrojmë koalicion. Kryetari i KK PSP Andrija Qetkoviq është miku im”, tha Nrekiq.

Duke komentuar ftesën e PDS-së Qetkoviq tha që “PSP asnjëherë nuk ka biseduar me dike të tillë”, transmeton Antena M.

Sipas fjalëve të tija, PSP është parti serioze të cilën mundësin e të biseduarit me disa parti ja ndalon statuti. “Është e qartë që PSP nuk bënë vlerësime dhe llogari pa faturë. Gjithsesi është e qartë me kë PSP mundet dhe po ashtu është absolutisht e qartë me kë nuk mundet, e kjo është drejtpërdrejtë e lidhur me statut të PSP-së, gjegjësisht ekzistojnë kufizimet statutore”, tha Qetkoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit
Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit

Me këtë emër, në kuadër të Biznis Klubit “Ana e Malit”( BKA-së) në vitin 2013 u themelua ky ansambël me qëllim ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kulturore dhe artistike të zonës së Anës së Malit. Kryetari

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 10 shkurt, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: një pjesë

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi