Nrekiq: RASTI “K1” NJË NGA SFIDAT MË TË MËDHA NË HISTORIN E RE TË ULQINIT

Loro Nrekiq“Përveç pandemisë vitin 2020 në Ulqin e shënojë edhe sjellja e aktgjykimit në rastin e njohur si K1”, deklaroi kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq.

Ai tha se nga ky kontest gati 40 vjeçar llogaritë e Komunës ishin të bllokuara gjithsej 209 ditë dhe nga llogaria u hoqën 6.486.574 euro.

“Ky rast ishte njëra nga sfidat më të mëdha në historinë e re të Ulqinit, sepse objektivisht ekzistonte rreziku i madh që me realizimin e këtij aktgjykimi Komuna e Ulqinit dhe buxheti i tij të kenë pasoja katastrofike”, tha ai duke shtuar se me iniciativën e Komunës dhe me përkrahjen e Qeverisë së Malit të Zi ky problem u sanua.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë