Nrekiq uron besimtarët musliman: Urime Fitër Bajrami!

 

Loro NrekiqKryetari i Ulqinit Loro Nrekiqi ka uruar besimtarët musliman për festën e Fitër Bajramit.

,,Urime festën me dëshirat më të sinqerta për shëndet, mirëqenie dhe harmoni në familejt tuaja. Ditët e mira si kjo, vijnë pas një përkushtimi dhe sakrificash. Fitër Bajrami sjell fuqi të madhe shpirtërore, përforcon besimin e njerëzve në të mirën, drejtësinë dhe nxisin dëshirën për respektim të ndërsjelltë, mirëkuptim e solidaritet. Këto janë vlerat të cilat çojnë drejt një jete më të qetë dhe më të lumtur.

Qofshi çdo herë të lumtur dhe festofshim çdo herë së bashku”, thuhet në urimin e Nrekiqit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…