Supermarketi SARS: AKSIONI ME ÇMIMET MË TË ULËTA

Edhe këtë javë zbritja më e madhe e çmimeve është në SARS!

Na vizitoni dhe shfrytëzoni aksionin e kësaj jave.

Aksioni në produktet e afishuara vlen nga 09.12. (të enjten) deri më 12.12. (të dielën).

Mund të porosisni produktet në adresën tuaj: 067 040 016

Blini më shumë, paguani më pak!

Në çdo faturë më të lartë e 12 euro, fitoni zbritje 3%!

Me ne fitoni më shumë!

Mirë se vini në SARS!

Forca për zgjedhje presidenciale: Vendimin do t’ia lëmë votuesve
Forca për zgjedhje presidenciale: Vendimin do t’ia lëmë votuesve

Kumtesë për media Të nderuar qytetarë, Raundi i parë i Zgjedhjeve Presidenciale të 19 marsit nuk nxori fituesin, andaj me 2 prill do të mbahet raundi i dytë ku Mali i Zi do të fitoi presidentin e ri. Forca

Gjekë Gjonaj: “Afërdita e Anës së Malit”, mësuesja e parë në gjuhën shqipe në këtë  trevë
Gjekë Gjonaj: “Afërdita e Anës së Malit”, mësuesja e parë në gjuhën shqipe në këtë  trevë

Kështu e kam titulluar kronikën televizive gjatë intervistës time të parë me mësuesen e parë në Anë të Malit  Rukije Lika – Shabaj, në nëntor të vitit 1994. Nga biseda me këtë mësuese model, mësuam se

Karate: Të shtunën turneu “Ulqini Open 2023”
Karate: Të shtunën turneu “Ulqini Open 2023”

Klubi i Karatesë “Ulqini” organizon turneun XiX-të Ndërkombëtar të Karatesë “Ulqini Open 2023”. Turneu do të mbahet me 1 prill, në sallën e shkollës fillore “Marshali Tito” në Ulqin. Kjo ngjarje tradicionalisht

Ulqin: QYTETARË NDERI STEINACKER, BEQIRAJ DHE DOBRECI
Ulqin: QYTETARË NDERI STEINACKER, BEQIRAJ DHE DOBRECI

Ish-ambasadorja gjermane në Mal të Zi Gudrun Elizabeth Steinacker, kryetari i Shoqatës së Ulqinakve në Durrës Zyhni Beqiraj dhe (postmoretm) prof. dr Sim Gjon Dobreci do të shpallen qytetar nderi të Ulqinit,

Me rastin e Ditës së Komunës: U MBAJT KONCERTI I SHKOLLËS FILLORE PËR MUZIKË DHE BALET
Me rastin e Ditës së Komunës: U MBAJT KONCERTI I SHKOLLËS FILLORE PËR MUZIKË DHE BALET

Të mërkurën në Galerinë e Qendrës për kulturë në Ulqin është mbajtur koncerti tradicional i nxënësve të Shkollës fillore për muzikë dhe balet. Siç tha drejtoresha e këtij institucioni, Fatime Katana Buzuku,