OJQ “Panda”: PARALAJMËROJNË KUFOMAT E KAFSHËVE NË ISH DEPONINË

Deponia HijaShoqata për kafshët e pastrehë “Panda” gjatë përkrahjes së banorëve të Krruçit, të cilët kundërshtojnë hedhjen e plehrave nga Budva, në vend ngjarje u bind në gjendjen katastrofave në ish deponinë “Hija”. Shumë kufoma kafshësh janë hedhur në të gjithë anët, gjë që tregon për papërgjegjësinë dhe sjelljen johumane të kafshëve të ngordhura, pra edhe në përgjegjësinë e madhe të dikujt.

“Kjo që ndodh me kafshët e pastrehë në këtë qytet është dëshmi i paligjshmërisë dhe papërgjegjësisë së kompetentëve, të cilët janë të kompetentë për përkujdesjen e tyre, si dhe për veprimin pas ngordhjes. Dihet që Ulqini nuk ka azil për kafshët e pastrehë, e mos të flasim për kafileri në të cilët sipas ligjeve ekzistuese dhe rregullave humane duhet të trajtohen kafshët e pastrehë dhe ato të ngordhura”, thuhet në kumtesën e kësaj shoqate duke ftuar drejtuesit e Komunës dhe të gjithë përgjegjësitë, si dhe organet inspektuese që urgjentisht të zgjidhin problemin me kafshët e pastrehë dhe ato të ngordhura.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do