Opozita: NË SIRTARE PLANET DHE KËRKESAT PËR KOMPLETIMIN E PARCELAVE

Planet ne shkafShefi i klubit të këshilltarëve të Partisë socialdemokrate Skender Elezagiq ka akuzuar në mbledhjen e sotme udhëheqësinë e Kuvendit komunal që bënë përzgjedhjen e vendimeve të cilat i vendos në rend të ditës. “Në sirtare ju qëndrojnë disa plane detaje urbanistike dhe kërkesa për kompletimin e parcelave, të cilët kaluan të gjitha procedurat”, tha ai duke shtuar që “shumica e tanishme parlamentare është e papërgjegjshme dhe joserioze, e përveç kësaj edhe sillet në mënyrë arrogante”.

Vetëm për shkak të gatishmërisë së këshilltarëve të PSD-së dhe Frontit demokratik Parlamenti lokal sot kishte mundësi të punonte, sepse ato pranuan ti bënin kuorum shumicës qeverisëse. “Do të jem këtu gjithmonë kur të mendojë që vendimet janë në interes të qytetarëve të Ulqinit”, tha këshilltari i FD-së Millan Rolloviq.

Duke vlerësuar si të papërgjegjshme sjelljen e pushtetit, shefja e Klubit të këshilltarëve të Unionit demokratik të Shqiptarëve Hatixhe Gjoni tha që prej disa anëtarëve të partive në pushtet ka marr kritika që në mbledhjen e djeshme të Këshillit për financa ka votuar pro propozimit të qeverisjes lokale për dhënien me qira të pronës në Shtoj për ndërtimin e akva-parkut!?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre