Ostros: PUNËTORËT E SHKOLLËS FILLORE NDIHMOJNË ME 1000 EURO TË PREKURIT NGA TËRMETIT NË SHQIPËRI

 

Shkolla Gjergj Kastrioti Skenderbeu, Ostros, KrajeKolektivi i shkollës fillore “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu” në Ostros, për të prekurit nga termeti katasrofal që goditi Shqipërinë grumbulloi 1000 euro ndihmë financiare. Të gjithë anëtarët e kolektivit, mësimdhënës e punëtorë të tjerë ndanë për këtë qëllim, secili sipas mundësisë, mjete finaciare,nga të ardhurate përsonale individuale.

Grumbullimi i ndihmave për bashkëkombasit tanë në Shqipëri siç mësohet, ka nisur sot edhe nga struktura dhe shoqata tjera që veprojnë në Krajë, saktësisht në Bashkësinë Vendore Ostros.

Më këtë rast Kolektivi i shkollës shpreh ngushllimet më të thella për familjet e viktimave dhe deshirat e sinqerta për sherimin e shpejtë të të lëndarve, si dhe dhimbjën për ata që humben shtëpit e banimit dhe banesat e tyre në këtë fatkeqësi natyrore. (Ali Gjeçbritaj)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do