OT: GAZETARËT NGA KOSOVA NË ULQIN

Në Ulqin është duke qendruar një grup gazetaresh prej 35 personave nga televizionet dhe gazetat më të rëndësishme të Kosovës siç janë KTV, RTV21, Klan Kosova, Zëri, Kosova Press, Bota sot, Lajm, Epoka e re, Tribuna, TV Mitrovica, Prizreni, Gjakova, Ferizaji, etj .10344770_10204099058260937_6806908701119476189_nKy eshte aktiviteti i radhes sa i perket grupeve te medijeve qe ka marre persiper Organizata Turistike e Ulqinit ti ftoje si nje vazhdimesi per ngritjen e ofertes turistike. Pasi qe gjate gjithe muajit te qershorit kemi patur mysafire medijet nga Serbia, Maqedonia, Bosnja dhe Hercegovina, Rusia dhe Kroacia, e kemi gjetur te arsyeshme qe edhe Kosovaret ti ftojme ne qytetin tone dhe ate enkas ne kete periudhe kur po mbahen manifestime shume te rendesishme qe po ndikojne dukshem ne oferten turistike. Per keto gazetar qe do te qendrojne ne Ulqin prej 26 deri 28 qershor eshte pregaditur nje agjende ku do te kene mundesine te vizitojne pervec bukurive natyrore te Ulqinit edhe naten finale te Miss Shqiperise dhe festivalin Southern Soul Festival ne plazhin Dolcinium.10354090_10204099072941304_4583654392324386282_nShpresojme qe qendrimi i gazetareve nga Kosova do te ndikoje dukshem ne rritjen e turisteve nga ky vend te cilet si gjithmone Ulqinin e zgjedhin si destinacionin e tyre te preferuar per te kaluar pushimet verore.

Konferenca per shtyp ku do jete prezent edhe kryetari i Komunes dhe drejtoresha e OT Zana Sarvan do te mbahet ne hotel Mediteran te shtunen me 28 qershor.

Per kete aktivitet Organizata Turistike e Ulqinit falenderon posacerisht sponzoret tane qe mundesuan qe kjo vizite te realizohet ne nivel shume te larte e ate: firmen Vector nga Kosova, hotel Mediteran, Albatros, Restaurantet La Tavola, Express City Center, Shasi, Ibiza beach club, Plazhet Safari, Saranda, Copacabana, Dolcinium por edhe shume te tjere qe vazhdimisht na perkrahim. Shpresojme qe gjithmone do te bashkepunojme per raste te tilla.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer