OT: HAPJA ZYRTARE E SEZONIT TURISTIK

photoDrejtori i Organizatës turistike të Ulqinit Minir Karamanaga ka thënë që mbajtja e manifestimit „Të gjithë për turizëm“ do të shënojë fillimin e sezonit të sivjetmë turistik në këtë komunë.

Ai në konferencën e sotme për shtyp ka thënë që programi jashtëzakonisht i pasur i këtij manifestimi, si dhe programet që për 1 maj do të mbahen në plazhin „Kopakabana“, hotelin „Otrant“ dhe në Bunë, do të sjellin në rivierën e Ulqinit një numër të madh të mysafirëve nga vendi dhe jashtë.

„Oferta turistike për festat e një majit dhe sezonin turistik pak kohë më parë në mënyrë të suksesshme janë prezantuar në Prishtinë“, tha Karamanaga dhe paralajmëroi vizitat studiuese të gazetarëve nga Kosova dhe Bosnja dhe Hercegovina Ulqinit.

Drejtori i OT ka prezantuar dhe materialin e ri propagandues, shumë interesant, të Ulqinit të cilin e punoi kjo organizatë.

„Në fund të kësaj jave do të marrim pjesë në panairin e turizmit në Lukavc, si partner i këtij manifestimi, që është edhe një mundësi e mirë që të prezantohemi në tregun e BdheH“, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT
Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT

Të martën, më 28 qershor 2022, rreth orës 16.00 gjatë punimeve të një kontraktori të papërgjegjëshëm është dëmtuar tubi kryesor i ujësjellësit në Fushën e Ulqinit, është njoftuar Portali Ul-info nga NP

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 29 qershor, në periudhën nga ora 09 deri në 15:00, pa energji elektrike do të jenë pjesa e qendrës së Katërkollës.

Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL
Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL

Me propozim të kryetarit të Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari, Kuvendi i Komunës të hënën zgjodhi dy nënkryetarë. Ata janë Beqir Sella, funksionar i PD-së dhe Sabr Sallaj, ndryshe nënkryetar i Forcës

Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR
Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR

  Qeveria e Malit të Zi ka bërë të ditur zyrtarisht se presin një sezon dukshëm më të mirë se vitin e kaluar. “Të gjithë treguesit që kemi flasin në favor të kësaj, se sigurisht që jemi 60% më mirë

Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL
Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL

Gani ende nuk i ka mbushur shtatë vjetë.Një ditë u nis prej shtëpie. Nuk i tregoi askuj se ku po shkon. Komshitë Shyqyrija, Kimetja dhe Zhelko e vrejtën se ishte në rrugë. Pas një kohe prindërit e tij