OT: KJO SEZON MË E MIRË SE AJO E VITIT TË KALUAR

“Në bazë të një numri të madh të treguesve, kjo sezon ishte më e mire se ajo e vitit të kaluar”, ka deklaruar drejtori i Organizatës turistike të Ulqinit Minir Karamanaga.

Ai për “Dan” tha që “gjithmonë mundet më mirë” duke shprehur shpresën që trendi i vizitës më të madhe dhe rezultateve më të mira do të vazhdoj edhe vitin e ardhshëm.

Sipas fjalëve të tija, ekzistojnë probleme të mëdha në turizëm. “Ato paraqiten për çdo vit, siç janë mungesa e hapësirës së parkingut, dilerët, lypësit, zhurma”, tha ai dhe shtoi që qyteti këtë verë ishte shumë më i pastër, ndërsa infrastruktura rrugore më pak e ngarkuar.

“Dan” përcjell dhe pakënaqësinë e disa punëtorëve turistik në Ulqin për arsye të problemeve në furnizim me ujë dhe rrymë elektrike gjatë sezonit. “Mysafirët habiten pse nuk ka asnjë lloj animacionit. Përveç plazheve nuk ju ofrohet asgjë”, tha qiramarrësi i “Liman 2” Predrag Klikovac, i cili theksoi që ka pritur të paktën 50 për qind rezultate më të mira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu