OT: NË FESTIVAL FOLKLORI, LULGJURAJ DHE QETKOVIQ

Ulcinj, Ulqin, Kalaja, Stari grad, Mala plaza, Plazi i vogel, Rana, PristanOrganizata turistike e Ulqinit, në bashkëpunim me Ministrinë e turizmit dhe zhvillimit të qëndrueshëm të Malit të Zi dhe komunën e Ulqinit, organizojnë manifestimin “Dolcinium international festival” i cili do të zgjas prej 16 deri më 19 tetor. Me këtë manifestim zyrtarisht do të mbyllet sezoni turistik, ndërsa njëkohësisht do të fillojë fushata për vitin 2015, përcjellë CdM.

Në kuadër të këtij manifestimi më 17 tetor do të mbahet koncerti i shoqatave kulturore nga dhjetë shtete, në sheshin poshtë bedenave të Kalasë. Mbrëmja finale është planifikuar për një ditë më vonë, më 18 tetor, kur vizitorët kanë mundësin të degustojnë kuzhinën tradicionale ulqinake, vajin e ullirit, si dhe verën malazeze.

Atë natë do të këndojnë Adrian Lulgjuraj me bendin e tij, si dhe këngëtari i njohur malazez Sergej Qetkoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do