OT: PAGESA MË E MIRË E TAKSËS SË BANIMIT, APEL QIRADHËNËSVE

Organizata turistike, Turisticka organizacijaNga Organizata Turistike e Ulqinit njoftuan se në krahasim me vitin e kaluar pagesa e taksës turistike është diç më e mirë.

„Patjetër, prapë vazhdon të jetë larg nga gjendja reale. Nisën kontrollet e rritura në terren, si dhe në pikat kufitare, gjersa politika gjobuese do të ashpërsohet. Prandaj apelojmë tek qiradhënësit që gjatë sezonit t’i sigurojnë vetes veprimtari të sigurt, ndërsa turistëve shfrytëzim të sigurt të shërbimeve të tyre“, thonë nga OT Ulqin.

Shtohet se taksa e banimit në Ulqin është më e ulëta në Bregdet dhe është 70 cent në ditë për personat e rritur. Të rinjtë prej moshës 12 deri në 18 kanë zbritje prej 50% në këtë vlerë, ndërsa fëmijët deri në moshën 12 vjeçare nuk e paguajnë taksën e banimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do