OT: PJESËMARRJE NË PANAIRIN E VARSHAVËS

Organizata turistike Varshav, Turisticka organizacija VarsavaOrganizata turistike e Ulqinit, në bashkëpunim me Organizatën nacionale turistike, organizatat lokale turistike të Budvës, Tivarit, Kotorrit, Tivatit dhe Podgoricës, bizneset turistike dhe partnerët strategjik, po prezantojnë ofertën turistike malazeze në panairin “TT Warsaw”, i cili mbahet prej më 26 deri më 28 nëntor në Varshavë.

Panairi “TT Warsaw” është një nga ngjarjet më të rëndësishme ndërkombëtare të biznesit turistik në Poloni, ndërsa OT Ulqin merr pjesë për të dytën herë.

Duhet të themi se turistët polak vitet e fundit gjithnjë e më shumë vizitojnë Ulqinin kështu që panairi në Varshavë është një nga më të rëndësishmit për prezantimin e ofertës turistike të qytetit tone.

Sipas të dhënave statistikore, në nëntë muajt e parë të këtij viti Malin e Zi e kanë vizituar rreth 50 mijë mysafirë nga Polonia, të cilët realizuan rreth 260 mijë fjetje, që është 15 për qind më shumë se vitin e kaluar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do