OTU: PROMOCION NË SLLOVAKI

picture (1)Organizata Turistike e Ulqinit në bashkëpunim me organizatat lokale të Tivarit, Tivatit, Herceg Novit dhe Kotorrit është duke marrë pjesë në panairin e Bratislavës *ITF Slovakia* i cili njëher është panairi më i rëndësishëm i turizmit në Sllovaki dhe këtë vit mbahet prej 30 janarit deri me 2 shkurt të vitit 2014.

Ditën e parë të panairit vizita ishte mjaft e mirë kurse sipas të dhënave të organizatorëve në këtë panair ofertën e vet turistike do ta prezentojnë rreth 400 ekspozues nga 20 vende të ndryshme ku edhe presin viziten prej 75.000 si profesionistë nga lëmia e turizmit poashtu edhe individë që kërkojnë destinacionin e tyre për pushime vjetore. Poashtu, në stendën e përbashkët të Malit të Zi ditën e parë janë mbajtur takime punë me përfaqësues të agjensive turistike dhe turoperatere të ndryshëm për bashkëpunime të mëtejshme. Vizituesve të stendës tone i është ofruar materijal promovues në gjuhën angleze në bazë të cilit mund të njoftohen për ofertën turistike si të Ulqinit poashtu edhe të Malit të Zi për vitin 2014.

Përveç pjesëmarrjes aktive të Organizatës Turistike të Ulqinit e cila promovon qytetin nëpërmjet katalogjeve dhe broshurave të ndryshme, Ulqini do të prezentohet si destinacioni më i preferuar për pushim aktiv siç është Kite dhe Wind surfing, zhytja, kalërimi në Adë etj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu