Panairi i librit – Ulqin 2023: JAVËN E ARDHSHËM MANIFESTIMI TRADICIONAL

Panairi tradicional i librit në Ulqin do të mbahet në mes të gushtit, mëson Portali Ul-info.

Manifestimi ndërkombëtar “Panairi i Librit – Ulqin 2023” organizohet këtë vit për herë të 22-të.

Panairi organizohet në Ulqin që nga viti 2001 dhe në të marrin pjesë rregullisht ekspozues nga Mali i Zi, Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Bosnja dhe Hercegovina dhe vende të tjera të rajonit.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…