Paralajmërim: TË MËRKURËN RESHJE MË INTENSIVE

kisa_1339356106_670x0Meteorologët kanë lajmëruar që në Adriatik të mërkurën priten reshje shumë më të mëdha se sa të martën. Po ashtu njoftojnë erë të fortë jugore. Sidomos e prekur do të jetë, siç paralajmërojnë, zona e Dalmacisë, nga Dubrovniku deri në Zarë.

Përndryshe, sot e ka goditur moti i keq ishullin italian Sardenja. Vetëm për 24 orë ka rënë shi sa në tërë vendin bie për gjashtë muaj!!!

Në këtë ishull mesdhetar që është destinacion i njohur turistik, është shpallur gjendje e jashtëzakonshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…