Paralajmërimi i MPB-së: PREJ TË DIELËN RRITET RREZIKU NGA ZJARRI

Zjarri, Flaka, Pozar, VatraDrejtoria për Situata të Jashtëzakonshme pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme paralajmëroi se në periudhën prej më 13 deri më 17 shtator zona bregdetare dhe qendrore do të jetë në rrezik të rritur nga zjarret.

Siç theksohet, situata mund të përkeqësohet edhe më shumë për shkak të erës veriore, e cila pritet gjatë të dielës, të hënës dhe të martës, veçanërisht në orët e mbrëmjes.

Prandaj nga ky institucion apeluan tek qytetarët të respektohen masat dhe dispozitat e organeve kompetente lidhur me ndalimin e ndezjes së zjarrit në hapësirat e hapura dhe në këtë mënyrë të kontribuojnë në parandalimin e rrezikut nga zjarret.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë