Parashikimi i motit: EDHE JAVËN E ARDHSHME KRYESISHT ME DIELL

Plazhi i madh, Velika plaza, Rana, DetiVapa e vërtet verore prej dje ka filluar në Adriatikun jugor. Që në ora 9 të mëngjesit të sotëm temperatura e ajrit në Ulqin ishte gati 30 gradë Celsius, ndërsa e ujit të detit vetëm pesë shkallë më ultë.

Edhe javën e ardhshme pritet mot i ngjashëm. Ka mundësi për pak më shumë vranësira në fund të ditës të martën dhe të mërkurën, si dhe rënie e lehtë e temperaturës, por, siç parashikojnë meteorologët, mbas kësaj do të vazhdojnë vala e nxehtësive verore.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…