Parashikimi i motit: PREJ TË PREMTES MË SHUMË VRANËSIRA

Vranesira, OblacnoNë Adriatikun jugor prej të premtes pasdite do të vijë deri tek ndryshimi i motit, njoftuan meteorologët.

Për fundjavë pritet më shumë vranësira me mundësi shiu. Edhe temperatura do të jetë të shtunën dhe të dielën për 3-4 gradë më e ultë nga ajo që shënohet këto ditë.

Por, në fillim të javës së ardhshme prapë do të mbizotërojë mot me diell, ndërsa temperatura po ashtu do të jetë në rritje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…