Partia Demokratike : CUNGU E KA SJELL FIRMEN ‘’COPYRIGHT’’ NE ULQIN

Partia demokratike, Demokratska partija

Askush nuk gënjen si Forca !

Veçenarisht kur frigohen . Sikurse është rasti I hulumtimit kryetarit tyre në aferën ‘’COPYRIGHT ‘’.Sepse ajo është që Nazif Cungu si kryetar I komunes se Ulqinit ne vitin 23.10.2013 ,në Milloçer ka nënshkruar me kryetarin e Budves dhe Cetinjes marrveshjen turistike me ofert për këto tre komuna . Eshtë punuar vetem për atë rastë që prej buxhetit të komunes së Budves ,nëpermjet Ulqinit dhe Cetinjes ,ose organizatat e tyre turistike të kalojn rreth 27 mije euro ,në total 54 mijë euro dhe të emrohet ‘’legalisht’’ firmes fantazëm ‘’COPYRIGHT’’. Me këtë janë merrë tash një kohë të gjatë organet kompetente ,dhe është konfirmuar që krerët e kësaj kompanie ishin në mardhenie të ngushtë me Svetozar Maroviqin .

Në atë kohë  Maroviqi ishte kryesori I operacioneve , Cungu e ka numruar që ky nënshkrim tre muaj përpara zgjedhjeve të jashtezakonshme në Ulqin ti mundësoj mbështetjen Maroviqit dhe PDS .

Eshtë mashtruar mandej , por tash kërkon edhe më tej të gënjej. Dhe natyrisht ,rrezikshem të gaboj . Të tjerat janë shenja ,fotografi ,deklarata,dhe marrveshje .0bb2f18afca5d986a506a5fc25ff9f8aPër këtë arsye përpjekje ,vendosje ngulitur në këtë histori Fatmir Gjeka është qesharak, I varfer dhe I trishtuar .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…