Partia Socialdemokrate: PRANOHEN AMANDAMENTET TONA PËR FINANCIMIN E AKTIVITETEVE TË OJQ “AMANETI”

Naser ResulbegoviqNe ujerat e lajmeve jo fort inkurajuese te Ulqinit, theksohen te dhenat qe rrjedhin nga OJQ ,, Amaneti” per nje perkushtim te jashtezakonshem te te rinjve entuziast te cilet sigurojne ushqimin falas per qytetaret nevojtare.
Ditet e fundit, numri i shujtave te nxehta ka arritur ne 250, gje qe tregon madheshtine dhe rendesine e misionit te kesaj organizate dhe njekohesisht tregon nevojen e qytetit per nje ndihme te tille.
Per kete arsye duam te shprehim kenaqesine tone qe Kuvendi i ulqinit e ka aprovuar Amandamentin te cilin e ka propozuar keshilletari i Partise Socialdemokrate,Naser Resulbegoviq, me te cilin parashikohet qe buxheti i komunes per vitin 2020 te perfshije edhe finansimi i ketij aksion humanitare te OJQ Amanetit me nje shume prej 13.500 euro.
Me kete rast, falenderojme anetaret e Komisionit te ekonomise, finansave dhe buxhetit, si edhe propozuesin e buxhetit te cilet e kane aprovuar kete, por edhe amandamentin e dyt te keshilltarit tone, me te cilin eshte planifiku qe ne pjesen kapitale te buxhetit te perfshihet shuma prej 30.000 euro, per ndertimin dhe rregullimin e parqeve per femije.
Shpresojme qe keto shembuj pozitiv te behen prakse ne punen e Kuvendit komunal pa marre parasyshe qe ato propozohen nga keshilletaret e rradhes se opozites.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do