PD: FORCA DUHET TË KËRKOJË FALJE NGA QYTETARËT E ULQINIT

 

Fatmir Gjeka, Fatmir DjekaNë redaksinë tonë mbërriti kumtesa për opinion e shërbimit për informim të Partisë demokratike të cilën e përcjellim në tërësi.

Shërbimi për informim i Partisë Demokratike ka kohë që përcjell akuzat, shpifjet, trillimet dhe thashathemet që bëhen kundër liderit të Partisë Demokratike dhe kryetarit të Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka. Këto akuza plasohen në portalin që është shëndruar në ekpozitur të partisë politike.

Ato nuk njohin kufijtë etik dhe moral. Është në detyrimin e secilit do person që në emër të paanësisë të dëgjohet edhe pala e akuzuar. Andaj, për hir të opinionit publik jemi të detyruar të përgjigjemi në këto akuza me të njejtën gjuhë siç përdorin kundërshtarët tanë politikë.

Me gënjeshtra, mashtrime e trillime, partnerët tanë të deri tanishëm nga radhët e Forcës paralajmrojnë fundin e pushtetit të koalicionit të përbashkët në Ulqin. Në vend që pas tentativës për tradhëti ku janë kapur dhe penguar, të ulin kokën dhe të kërkojnë falje nga qytetarët e Ulqinit dhe zgjedhësit e tyre, ata parreshtur vazhdojnë që të nënçmohen.

Në këtë rënie tragjike çdo gjë iu është ngatrruar, por është mirë që tani nuk flasin për miliona euro dhe për fshesa me korent, por prehje gjejnë dhe “kënaqen” vetëm me 150 mijë euro gjoja të shpenzuara. Nuk dijnë më as gazetat ti lexojnë! Çdokund i shtiret kryetari i Ulqinit dhe kryetari i Partisë Demokratike. Ai siç duket është bërë ankth për ta.

Ata që kanë bllokuar punën e Kuvendit Komunal, ata të cilët në çdo formë janë përpjekur që të ushtrojnë opstrukcione në funksionimin e ekzekutivit, e që çdo gjë e kanë bërë sipas principit “sa më keq, aq më mire”, ato të cilët i kanë prishur marrëdhëniet me të gjitha partitë politike, ato po të kishin pak pjekuri politike dhe edukatë themelore, nuk do të duhej t’ia zinin për të madhe askujt asgjë.

Vlerësojmë se është koha që zyrtarët e këtij subjekti politik, në krye me liderin e tyre, i cili është njëri nga autorët e këtyre shkrimeve të mjera, t’i rikthehen punës që dinë të bëjnë dhe të ruajnë së paku ndonjë gram dinjitet. Me veprimet e tyre kanë dëshmuar që në politikë janë diletantë të thjeshtë të cilët i kanë sjellur shumë dëme Ulqinit gjatë këtyre viteve, por dhe shqiptarëve në Mal të Zi.

Të njejtit pushtetin e kanë shfrytëzuar pothuaj ekskluzivisht për interesat e tyre. Ato shumë mirë e dijnë që Fatmir Gjeka të gjitha këto i din. Ai po ashtu e din që ato nuk mund t’ia falin që secilin qytetarë të Ulqinit, investitorë dhe çdokënd që ka ardhur në Kabinet e ka pritur njerëzisht dhe i ka dal në ndihmë secilës lutje. Për ndryshim nga ta!

Shërbimi për informim i Partisë Demokratike

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022