PD: PËRSHËNDESIM NËNSHKRIMIN E KONTRATËS PËR NDËRTIMIN E AKVA PARKUT

Partia demokratikePartia Demokratike (PD) përshëndeti nënshkrimin e Kontratës për Ndërtimin e Akva Parkut në mes Komunës së Ulqinit dhe konsorciumit të cilin e drejton kompania e njohur turke Polin.

“Jemi të bindur që fillimi i sigurt i punës së një nga akva parqet më të mëdha në këtë pjesë të Evropës në sezonin e ardhshëm do të pasurojë ofertën turistike dhe do të rrisë numrin e turistëve dhe vizitorëve në rivierën e Ulqinit. Do të jetë ky një impuls i fuqishëm për tërë ekonominë”, thanë nga kjo parti nacionale shqiptare.

Siç shtohet, sikur të ishte më shumë vendosmëri dhe vizion, Ulqini do të mund të kishte akva parkun para plotë pesë vitesh.

“Por, jemi këtu ku jemi. Shpresojmë që më në fund lam pas kohën e apatisë dhe të pavendosmërisë. Po hyjmë në fazën e re: na nevojitet klima e volitshme investuese, më shumë investime, vende të reja të punës, paga më të larta. Na nevojitet që, në interes personal, më shpejt të sjellim vendime. Ky është detyra kyçe programore e koalicionit qeverisës pjesë e të cilit jemi në komunën tonë”, pohojnë nga Partia Demokratike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do