PD: VENDIME TË MENÇURA TË PDS-SË, TË PUNOHET NË INTERES TË QYTETARËVE

Fatmir Gjeka, Fatmir DjekaPartia Demokratike përshëndet dhe i vlerëson të mençura dhe në interesin shtetëror konkluzionet e miratuara mbrëmë nga kryesia e PDS në lidhje me situatën politike në Ulqin.

Vlerësojmë që dialogu i hapur dhe i gjere janë mënyra më e mirë që të dilet nga ngërçi politik, e në të cilin u soll pushteti lokal sipas sjelljeve të papërgjegjshme të partnerit të koalicionit – Forca e re Demokratike.

PD vlerëson se për momentin është me së e nevojshme që dhe aktoret tjerë të skenës politike në nivel lokal të dëshmojnë pjekurinë dhe përgjegjësinë e duhur ndaj qytetarëve të Ulqinit.

Kjo para së gjithash nënkupton nxjerrjen e vendimeve të Kuvendit te komunës që janë të rëndësishme për funksionimin e qeverisjes lokale si dhe të të punësuarve në organet e pushtetit dhe institucionet e tij.

Në pajtim me këtë ne do të drejtojmë sjelljet tona në periudhën në vazhdim duke shtuar kontaktet me të gjithë aktoret e jetës politike në Komunën e Ulqinit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve