PDS: KUSH JANË ANËTARËT E RINJ TË KËSHILLIT KOMUNAL NË ULQIN

Të dielën në Ulqin u mbajt Konventa Zgjedhore e Partisë Demokratike të Socialistëve në të cilën u përzgjodhën anëtarët e rinj të Këshillit Komunal të kësaj parti.

Ky trup do të përmbajë 69 persona, prej të cilëve 33 për qind janë femra, ndërsa 38 për qind janë të rinj.

Pothuajse dy të tretat e të zgjedhurve janë fytyra të reja.

Vijojnë emrat e anëtarëve të Këshillit të renditur sipas numrit të votave të fituara, nga më i madh tek më i vogli:

 1. Osmanović Sead
 2. Dabović Djuro
 3. Bajri Fuad
 4. Gjekaj Samanta
 5. Čovic Ljiljana
 6. Filipovic Vladimir
 7. Cotic Sadik
 8. Dervishi Edina
 9. Djakonovic Bojan
 10. Marnikovic Pavle
 11. Rakocevic Tihomir
 12. Djonovic Djani
 13. Nrekic Loro
 14. Ljamovic Arjan
 15. Kocovic Ivan
 16. Jankovic Robert
 17. Llolla Drita
 18. Shkrelji Donika
 19. Vukcevic Ognjen
 20. Osmanaj Senad
 21. Shkrelja D . Gjovani
 22. Taganovic Redzep
 23. Taganovic Nazmi
 24. Jahovic Haxhera
 25. Sukaliq Kujtim
 26. Mrnjacevic Monika
 27. Elezovic Jasmina
 28. Cuk Stefanija
 29. Kurtovic Nazim
 30. Mucaj Arta
 31. Sukaliq Benjamin
 32. Sulic Pranvera
 33. Hoxhic Nermina
 34. Martinovic Enisa
 35. Nišavić Radosav
 36. Gazivoda Andjela
 37. Gledža Gordana
 38. Heba Hasan
 39. Junkovic Lukas
 40. Hajdarevic Elmedina
 41. Hajdarpasic Amar
 42. Hoxha Arben
 43. Kocovic Martin
 44. Kolari Ardita
 45. Mrnjacevic Elizabeta
 46. Metanovic Mahmut
 47. Lunjic Driton
 48. Rugova Dren
 49. Lika Becir
 50. Shkrelja M. Djovani
 51. Lukic Dominik
 52. Mirovic Andjela
 53. Markic Marko
 54. Popovic Ivana
 55. Milickovic Milorad
 56. Nikezic Amir
 57. Ukovic Muhamed
 58. Vukaj Luan
 59. Redzovic Dzemal
 60. Rudovic Aleks

Anëtarët sipas funksionit janë:

 1. Aleksandar Dabovic
 2. Luigj Shkrelji
 3. Alim Jahaj
 4. Borislav Basovic
 5. Haki Mavric
 6. Majlinda Kurti
 7. Majlinda Duraku
 8. Marko Shkrelja
 9. Gani Rexha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Klan Kosova: MYSAFIR MUNIB ABAZI – SI E KALOI ULQINI SEZONIN VEROR

Abazoviq: FILLON KTHIMI I PRONAVE QYTETARËVE TË ULQINIT NË VALDANOS

TV Ul-info: GJELOSH GJOKAJ – “BABAI” I GRAFIKËS MODERNE

Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT
Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT

Me rastin e njëvjetorit të vdekjes së kryetarit të saj Dritan Kurti, Shoqata “Ora” do të organizojë mbrëmjen përkujtimore “Një vit pa Dritanin”. Në kuadër të mbrëmjes përkujtimore do të shfaqet filmi dokumentar

Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!
Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!

“Me kënaqësi dhe lumturi hyj në Valdanos”, deklaroi kryetari i Këshillit Komunal të Lëvizjes Qytetare URA Omer Bajraktari. Ai tha që padrejtësia shumëdekadëshe më në fund po përmirësohet. “Si

BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT
BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT

I rrethuar nga fabrika dhe magazina të braktisura, gazetari i Ulqinit Mustafa Canka diskuton për zogjtë me një çift të moshuar gjerman në kriporet dikur të famshme të këtij qyteti bregdetar malazez. Me

Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”
Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”

Në kuadër të fushatës ULtra Green, të dielën, më 24 tetor 2021, në periudhën nga ora 11:00-15:00, në Ranë do të organizohet prezantimi i aktivitetet dhe shpërndarja e broshurave. Në orën 13:00, gazetarëve

Shkarkimet dhe emërimet në Drejtorinë e të Ardhurave dhe Doganave: PAS ULQINAKUT VJEN ULQINAKJA
Shkarkimet dhe emërimet në Drejtorinë e të Ardhurave dhe Doganave: PAS ULQINAKUT VJEN ULQINAKJA

Qeveria e Malit të Zi në mbledhjen e djeshme elektronike ka shkarkuar nga detyra ushtruesin e detyrës së drejtorit të Drejtorisë së të Ardhurave dhe Doganave, Mr. Aleksandar Damjanoviq. Ai gjatë gjashtë