PDS: PËR DY TRE DITË RAUNDI I RI I KONSULTIMEVE

na-pomolu-izlaz-visemjesecne-krize-ul-parlamentu-forca-zagrljaju-dps-a-slika-302425Bartësi i listës së Partisë demokratike të socialistëve Loro Nrekiq tha në deklaratë për Portal Analitika që mbas raundit të parë të konsultimeve nuk është arritur marrëveshja për formimin e pushtetit lokal në Ulqin. Nrekiq shtoi që më shumë detaje do të jenë të njohura mbas raundit të dytë dhe të tretë të konsultimeve dhe që PSD, UDSH, Gjeka dhe FORCA janë partnerë potencial. “Raundi i parë i konsultimeve ishte dje dhe kemi negociuar me të gjithë partnerët e koalicionit në nivel shtetëror. Kam biseduar me Forcën, Unionin Demokratik të Shqiptarëve, Partinë socialdemokrate dhe me Gjeken”, tha Nrekiq.

Sipas fjalëve të tija, asgjë akoma nuk është precizuar dhe bëhet fjalë vetëm për konsultime dhe asgjë më tepër. “Çdo partnerë koalicioni në nivel shtetëror është partneri jonë potencial. Si do të zhvillohen dhe ecin gjërat për formimin e pushtetit do të dimë mbas raundit të dytë dhe të tretë të konsultimeve”, tha Nrekiq duke demantuar që është arritur marrëveshja me cilën do parti politike.

Kam ftuar kryetarët e partive të konsultohem me to dhe raundi i tretë i konsultimeve do të jetë për dy-tre ditë, theksoi ai.

Nrekiq tha që nuk do të neglizhoi asnjë subjekt politik dhe që do të bëjë çdo gjë për të mirën e qytetarëve të Ulqinit dhe qytetarëve të Malit të Zi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu