PDS: PRESIM REZULTATIN E NEGOCIATAVE TË FORCES DHE GJEKES

Ulcinj, Ulqin, PanoramaNë mbledhjen e nesërme të Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve në Ulqin do të zgjidhet skuadra e cila do të bëj negociata me partitë të cilat janë në koalicion me PDS-në në nivel shtetëror.

Negociatat, siç mëson Portali UL-info, do të fillojnë të mërkurën, sepse PDS dëshiron të shoh cili do të jetë rezultati i negociatave të Forces dhe Koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit”, të cilët paralajmëruan që nesër do të takohen prapë.

Përndryshe, PDS ka përshëndetur vendimin e UDSH-së të dal nga negociatat e mëtejme të partive shqiptare. “Mendojmë që kjo është në interes të të gjithë qytetarëve dhe në atë kontekst e vlerësojmë dhe veprimin e Mehmed Zenkes që UDSH do të negocioj vetëm me PDS-në. Më në fund të gjitha gjërat shkojnë në drejtimin e asaj çka ishte rezultati zgjedhor”, tha funksionari i lart i PDS-së Luigj Shkrela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“
Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“

Në Ulqin nga data 15 dhjetor deri më 10 janar organizohet manifestimi “Sweet December”. Emrat e tingullit muzikor, si në gjuhën shqipe ashtu edhe në gjuhën malazeze -, Ledri Vula, Klajdi, Alban Skenderaj,

Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë
Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë

Stacioni Shëndetësor  në Katërkollë  Ambulanca e parë në vitin 1949  Në Katërkollë për nevojat e shërbimit shëndetësor dhe të mbrojtjes shëndetësore të popullatës, në vitin 1949 është ndërtuar Ambulanca

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 9 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE
Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE

Kryeqiteti i Shqipërisë, Tirana, këtë vitë ishte “Kryeqyteti Evropian i Rinisë”. Sot u mbajt ceremonia përmbyllëse në Pallatin e kongreseve në Tiranë ku ishin zyrtarët e lartë dhe diplomatë ndërkombëtar.

Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI
Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI

NP “Qendra për Kulturë – Ulqin” nis ciklin e mbrëmjeve me temë letrare, historike, kulturore, sociale… Këtë cikël e kemi titulluar ODA, meqë tubon dashamirë në një vend dhe u jep