PDS Ulqin: EPILOGU PAS FORMIMIT TË PUSHTETIT NË PODGORICË?

Predsjednistvo, Kryesia, DPS,PDS, Millo, Milo“Presim formimin e pushtetit në Podgoricë. Nëse deri atëherë partia nuk i plotëson kërkesat tona të arsyeshme, do të ngrijmë anëtarësinë”, tha për “Vijesti” një nga nënshkruesit e letrës udhëheqësve të Partisë demokratike të socialistëve nga Ulqini.

Grupi i “anëtarëve të pakënaqur, shtypur dhe shpërfillur” të PDS-së kanë kërkuar pak kohë më parë nga lideri i kësaj parti Millo Gjukanoviq që organet partiake të bëjnë analizën e zgjedhjeve lokale dhe të kërkojnë përgjegjësi nga ato që kontribuan që kjo parti të mbes në opozitë.

Anëtari i Këshillit komunal të PDS-së Muhamed Spuzha ka akuzuar drejtuesit e “ndërmarrjeve të pakta shtetërore nga PDS-ja” për nepotizëm. “Punësojnë anëtarët e familjeve të veta dhe përfaqësuesit e partive tjera. Nëpër qytet flitet që as nuk votojnë listat tona edhe pse të gjitha i fituan falë PDS-së.”

Ai theksoi që drejtoresha e SHF “Boshko Strugar” dhe ndihmësi i saj nuk janë anëtarë të PDS-së, por as drejtori i shkollës fillore në Katërkollë dhe ndihmësi i drejtorit në SHF “Marshall Tito”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do