Për fëmijët me invaliditet në Ulqin: AKSIONI HUMANITAR “DHURO LUMTURI”

Delta cityMe rastin e 3 dhjetorit, Ditës ndërkombëtare të fëmijëve me invaliditet, disa shoqata do të organizojnë aksionin humanitar me emrin “Dhuro lumturinë”, i cili do të mbahet prej më 9 deri më 13 dhjetor në Delta City në Podgoricë.

“Me dhurimin e bredhit të dekoruar dëshirojmë të zbukurojmë hapësirën e tyre dhe të paralajmërojmë festat e ardhshme të fundvitit. Me grumbullimin e ëmbëlsirave nga ana e qytetarëve dhe kompanive dëshirojmë që fëmijëve t’i dhurojmë lumturi”, thanë nga Fondacioni Banka e ushqimit.

Siç shtojnë, me këtë aksion dëshirojnë të tërheqin vëmendjen në problemet me të cilat ballafaqohen këto persona, e këtu para së gjithash bëhet fjalë për varfëri, papunësi të lartë dhe përjashtim nga shoqëria.

Aksioni i sivjetmë është dedikuar edhe për fëmijët e OJQ “E drejta për jetë” nga Ulqini.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do