Për nder të bamjes: NATË E PAHARRUESHME NË SHESHIN E SERVANTESIT

Dita e BamjeveDisa qindra qytetarë të Ulqinit dhe mysafirë të tyre janë kënaqur të dielën në hotelin “Pallati Venecia”, në sheshin e Servantesit.

Arsyeja e tubimit të paharrueshëm ishte fillimi i manifestimit dyditorë “Ditët e bamjeve”, të cilin ky hotel i njohur e organizon tradicionalisht në bashkëpunim me OT Ulqin.

Mysafirët kishin mundësi të kënaqen me specialitetit e kësaj bime të çudibërëse, si dhe me ëmbëlsirat e Ulqinit.

Për bamjet folën kuzhinierët e njohur Nijazi Resulbegoviq dhe Vuko Mitroviq, gjersa me fjalët e rastit mysafirëve iu drejtuan kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq dhe drejtori i OT Fatmir Gjeka dhe sekretari shtetëror në Ministrinë e Zhvillimit të Qëndrueshëm dhe Turizmit Damir Davidoviq.

Për pjesën muzikore të programit u kujdesën këngëtarët Sllobodan Kovaçeviq dhe Kastriot Marku, gjersa sonte në të njëjtin vend mysafirët do t’i argëtojë Marijana Zllopasha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre