Përfundoi rekostruimi i rrugës në lagjen “Gjerana 1” 

Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiqi dhe bashkëpunëtorët e tij vizituan rrugën e porsaasfaltuar në Lagjen Gjerana 1, rruga 28 dhjetori.IMG-4d3b0ba68d6d47e2aafceba08609990f-V

Me këtë rast ai tha se ky projekt është me rëndësi të veçantë për vendasit  dhe qytetarët e komunës, veçmas gjatë stinës së verës kur komunikacioni është i rënduar dhe se ky aks do të ndihmojë për lidhje më të shpejtë me Plazhin e madh. Kryetari po ashtu nënvizoi që Komuna e Ulqinit angazhohet për modernizimin dhe ndërtimin e rrugëvë në tërë territorin e komunës. Projekti i por sa inauguruar është pjesë e investimeve kapitale për këtë vit dhe se rekonstruimi i rrugës rreth 2300 metra katrorë dhe gjatësi 580 metra ka kushtuar 34 mijë euro. Mjetet për këtë investim janë siguruar nga buxheti i komunës 29 mijë dhe 5 mijë euro janë grumbulluar nga banorët vendas.

Vendasit shprehën mirënjohje dhe falenderime për realizimin e këtij projekti te kahmotshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer