Peshkimi nënujor: KORBA 1,3 KG E RËNDË VENDOSI FITUESIN

Ulov, Riba, Peshku, GjahuKorba e zezë e rëndë 1,3 kg, si trofeu më i mirë i ditës, ishte e mjaftueshme për kampionin e shumëfishtë të Malit të Zi në peshkim nënujor Boban Radosheviq nga Podgorica që sot në Ulqin edhe njëherë të tregoi që është i paarritshëm në këtë disiplinë.

Ai thellësisht fitoi në garën e cila në akuatoriumin prej Limanit deri në Valdanos, është organizuar nga ana e klubit të peshkimit nënujor Neptun nga Ulqini.

“Deti ishte turbull në disa orët e para të garës, pastaj kushtet ishin më të mira por jo ashtu si ne pritëm”, tha Radosheviq për “Vijesti”.

Rreth 17 garues nga Ulqini, Tivari, Budva dhe Herceg Novi, me varka shkuan në gjueti rreth orës tetë, ndërsa në mole ishin rreth orës 15. Radosheviq tha se garuesit ishin nën ujë gati gjashtë orë në mënyrë efektive.

Vendin e dytë e morri Andrija Gazivoda nga Cetina i cili është garues i skuadrës Mamula nga Herceg Novi, ndërsa i treti ishte Ulqinaku Zoran Doçiq, i cili është edhe kryetar i klubit vendas “Neptun”.

Foto: Samir Adroviq – Vijesti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre