Plazhi i vogël: TURNEU REVIAL NË HENDBOLL NË RËRË

Rukomet na pijeskuTë marten dhe të mërkurën do të organizohet turneu revial i skuadrave të meshkujve dhe femrave në hendboll në rërë, njoftoi kryetari i Komisionit për zhvillim të hendbollit të Federatës malazeze të hendbollit Gani Resulbegoviq.

Ai për “Vijesti” tha se luajtja e ndeshjeve reviale në Plazh të vogël ka për qëllim promovimin e hendbollit në rërë.

“Ato do ti paraprijnë edhe Kampionatit europian të juniorëve në hendboll në rërë i cili vitin e ardhshëm do të mbahet në Ulqin”, shtoi Resulbegoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…