Po mbërrin i ftohti: NDOSHTA EDHE BORA, DREJTORIA DËRGOI PARALAJMËRIMIN

Bora, Snijeg, Ulqin, UlcinjMeteorologët paralajmëruan që nga e diela do të jetë shumë më ftohtë në rajonin tonë.

Thuhet se ekziston mundësia që në fillim të javës së ardhshme në Ulqin të bie borë. Temperatura e ajrit deri të mërkurën nuk do të kalojë pesë gradë celsius.

Drejtoria për situata të jashtëzakonshme e Ministrisë së punëve të brendshme dërgoi paralajmërimin të gjithë vetëqeverisjeve vendore që shërbimet kompetente të rrisin nivelin e gatishmërisë operative.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…