Poeti popullor: MOJ KORONË TI QAFSH E ZEZË!

Nji ditë natje n’sabahile

Dal kadal u ula n’Ranë,

Ke çardaku afër detit

Shokt e mi thaç qeke janë.

 

Moj koronë ti qafsh e zezë

Na i morre men’t e kresë

Kalun mujtë e kalaj viti

Zoti di se kush e qiti.

One Response

 1. Pa thojn erdhi lerg pi Kine
  Si veres bacat prej Prishtine
  Isht virus si spa den me shku
  E bacat kthehen vera pa kalu

  Na ka nry tanve neper shpi
  Kush isht gjall e vdek spa di
  Edhe qeverija zdin ma cka me ba
  Dridhen fotelat kajn frig per me ra

  “Relaksirano samo” pa i thot Ulqinaku
  Raportin ati ja kerken patrijarku
  Na kajn lan shun keq nji sezon
  Sja nin atyne hic per hallin ton

  Jena ba edhe na t rant si plumi
  Deri dikur si tna mujn zullumi
  Smunena njini tjetrin ma mi pa
  Athu se dona me nejt gjithmon n dyrnja

  E shef edhe Zoti se si jena ba
  Ka shku ftyra si era n hava
  Tan ja vum Korones fajin per dit
  Shumica njerzve me nejt vet mezi kajn prit

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,

CEDIS: TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 24 qershor, në periudhën prej orës 08 deri në 14,30, pa energji elektrike do të jetë pjesa e Qytetit përballë

Komuna: BEQIR SELLA KANDIDAT PËR ZËVENDËSKRYETAR
Komuna: BEQIR SELLA KANDIDAT PËR ZËVENDËSKRYETAR

  Zyrtari i lartë i Partisë Demokratike, Beqir Sella, është kandidat për nënkryetar të Komunës së Ulqinit, mëson Portali Ul-info. Ai është deputet i asaj partie në Kuvendin komunal dhe kryen edhe

Forca: Sabri Salaj kandidat për nënkryetar të Komunës së Ulqinit
Forca: Sabri Salaj kandidat për nënkryetar të Komunës së Ulqinit

Në mbledhjen e KQ të Forcës së Re Demokratike të mbajtur me 22.06.2022, z. Sabri Salaj, nënkryetar i partisë është votuar njëzëri kandidat për nënkryetar i Komunës së Ulqinit.   Sabri Salaj ka lindur

Deti jonë: RRETH 50 LLOJE PESHKAQENË NE ADRIATIK, VETËM DISA TË RREZIKSHËM
Deti jonë: RRETH 50 LLOJE PESHKAQENË NE ADRIATIK, VETËM DISA TË RREZIKSHËM

Dr Niksha Glaviq nga Instituti për Detin dhe Bregdetin e Universitetit të Dubrovnikut tha se peshkaqenë gjithmonë ka në Adriatik, vetëm se të shohësh kaq afër bregut është e rrallë dhe shkakton emocion