Policia – Ada e Bunës: PADI PENALE KUNDËR PESË ULQINAKËVE

Punonjësit e Policisë në Ulqin kanë ngritur padi penale kundër pesë personave për pesë vepra penale zënie e kundërligjshme e tokës, kurse një person do të mbajë përgjegjësi penale për veprën prodhim, mbajtje dhe vendosje në qarkullim të paautorizuar të lëndëve narkotike, thuhet nga Drejtoria e Policisë.

Siç thanë, në Prokurorinë Themelore Shtetërore në Ulqin policia ngriti paditë kundër  L.B. (30), G.P. (41), N.V. (51), S.V. (49) dhe D.V. (41), të gjithë nga Ulqin, për dyshimin se kanë kryer pesë vepra penale të zënie e kundërligjshme e tokës.

Po ashtu, policia e Ulqinit ka ngritur padinë penale kundër E.I. (16) nga Ulqin, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale prodhim, mbajtje dhe vendosje në qarkullim të paautorizuar të lëndëve narkotike.

“Gjatë kontrollit nga zyrtarët policor, E.I. e hodhi paketimin me përmbajtje kanabis, të cilin paraprakisht e ka blerë nga personi i panjohur. U gjetën 30 gram kanabis”, thanë nga policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit
Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit

Me këtë emër, në kuadër të Biznis Klubit “Ana e Malit”( BKA-së) në vitin 2013 u themelua ky ansambël me qëllim ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kulturore dhe artistike të zonës së Anës së Malit. Kryetari

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 10 shkurt, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: një pjesë

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi