Policia: ARRESTOHET ULQINAKU ME 107 KILOGRAM DROGË

Droga (5)Policia e Malit të Zi sekuestroi 107 kilogram marihuanë dhe arrestoi Ulqinakun S.U. (35). Ai dyshohet se ka kryer veprën penale prodhimi, mbajtja dhe shitja e lëndëve narkotike.

Siç theksohet, policia në tunelin Sozina ndaloi automjetin e tipit “Audi A4” me targa të Tivarit e cila lëvizi nga drejtimi i Tivarit kah Podgorica, të cilin e drejtonte S.U.

Gjatë kontrollit të automjetit u gjetën 100 paketime të lëndës narkotike marihuanë me peshë të përgjithshme rreth 107 kilogram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”